Auginimas

Čia surašyti pastebėjimai apie paprikų auginimo ypatumus. Visos aprašytos veislės buvo ar yra augintos Lietuvos sąlygomis hidroponiniu būdu (DWC , DRIP ir EBB&F ), todėl galimi informacijos sirtumai tarp auginimo įprastu būdu (dažniausiai skiriasi tik augimo laikas - hidroponikoje jis žymiai trumpesnis ).Maitinamojo tirpalo gamybai buvo naudojamas specializuotas koncentratas čili paprikoms , jį galite įsigyti www.emasolutions.eu

Sėklų dygimo laikas yra nurodytas daiginant jas  ant vatos  28 (+/- 0.5)oC temperatūroje ,kuri  buvo palaikoma termostato pagalba, pastoviai kiaurą parą. Daigykla yra apšviesta pastoviai ~7W LED panele ,sudaryta iš raudonų ir mėlynų LED diodų. Diodų spektras - nežinomas.

Šioje lentelėje pateikti duomenys, per kiek laiko sudygsta įvairių paprikų sėklos, daiginant įprastu būdu  ( žemės perlito mišinys,įvairūs substratų mišiniai ir pan. ). Daiginant mineralinėje vatoje, laboratorinu būdu šie terminai paprastai būna 2-3 kartus trumpesni.

Turbūt neatskleisiu jokios paslapties, jeigu pasakysiu, jog paprikos gyvenimas kaip ir daugumos kitų augalų pradedamas nuo sėklų daiginimo.