Spausdinti šį puslapį

Aštri moliūgo sriuba

Aštri moliūgo sriuba su krevetėmis ir kokoso pienu

Geriausia aštri sriuba.

 

Geriausia aštri sriuba. Čia naudoju raudoną kario pastą – prieskonių mišinį. Jos galima ir nusipirkti, bet ne taip sudėtinga padaryti ir patiems. Šiaip į jos sudėtį tradiciškai įeina citrinžolė ir prieskoninė šaknis galangal, bet mano variantas yra adaptuotas Lietuvai, kad būtų ne per sudėtinga rasti reikalingų ingredientų. Žuvies padažo galima rasti rytietiškų ingredientų lentynoje, jis - skystas ir rusvos spalvos, pagamintas iš fermentuotos žuvies, turi tokį iš pirmo žvilgsnio ne patį maloniausią kvapą ir yra labai sūrus, bet jo dėti yra būtina. Reikia visai nedaug, bet jis suteikia ypatingumo, skonio gelmės, kuri būdinga Tailando virtuvei. Pasidarytą prieskonių pastą galima laikyti indelyje, šaldytuve keletą dienų.

Reikės:

Prieskonių pasta / Raudonojo kario pasta

2  raudoni čili pipirai

2 skiltelės česnako

4 cm imbiero šaknies

Žaliosios citrinos žievelė

1 šaukštas pomidorų pastos

1 šaukštas žuvies padažo

1 šaukštelis malto kumino

1 šaukštelis ciberžolės

Visus šiuos ingredientus sudėti į maisto smulkinimo kombainą ir sumalti iki košelės. Jei norite, kad nebūtų labai aštru, iš čili pipiro išimkite sėklytes.

Sriuba

1 kvapnusis moliūgas

Šiek tiek alyvuogių aliejaus

1 litras daržovių sultinio arba karšto vandens

Laimo sulčių

200 ml kokoso  pieno

300 g virtų šaldytų krevečių

Kalendra

Kaip paruošti:

  1. Moliūgą nulupkite ir supjaustykite.
  2. Į puodą, kuriame virsite sriubą, įpilkite šaukštą aliejaus ir jame pakepinkite 1-2 šaukštus prieskonių pastos (priklausomai nuo to, kokio aštrumo norite sriubos) tol, kol pradės sklisti malonus kvapas, bet nesudeginkite.
  3. Dabar šalia dėkite moliūgą ir užpilkite viską sultiniu, kad apsemtų moliūgą. Leiskite pavirti apie 20 minučių, kad moliūgas suminkštėtų.
  4. Kai jis jau bus minkštas, sutrinkite sriubą maisto smulkintuvu, o jei nenorite, kad ji būtų labai vientisa ir sutrinta, galite minkštą moliūgą tiesiog pasmulkinti bulvių trintuve.
  5. Dabar supilkite kokoso pieną ir leiskite sriubai beveik užvirti.
  6. Beliko tik suberti krevetes. Jei naudojate jau virtas ir šaldytas, tai jos nuo sriubos karščio greitai sušils, ir daugiau sriubos nevirkite, nes krevetės pasidarys labai kietos. Jei naudosite šviežias, tai leiskite joms 1-2 minutes pabūti sriuboje, kuri yra virš ugnies, bet ne daugiau.

Viskas – sriuba paruošta. Paragaukite, ar netrūksta druskos. Dar skoniui paryškinti galite įspausti žaliosios citrinos sulčių ir reikėtų nepamiršti dosniai šviežios kalendros…