Šeštadienis, 28 balandžio 2012 23:41

'Egusi soup' lietuviškai

Parašė 

„Egusi soup“ lietuviškai


0,5 kg vištienos
300-400 g žuvies filė
200 gr. lukštentų moliūgų sėklų (dar geriau melionų sėklų)
400 gr (skardinė) pomidorų savo sultyse
1 ind. (70 gr) pomidorų pastos (koncentruotos)
1-1,5 vnt. šviežio habanero (arba kažką panašaus į habanero, kas turi gerai išreikštą skonį ir kvapą)
2 svogūnai
špinatų
1-2 maggi vištienos sultinio kubeliai (optional)
2-3 arbatniai šaukšteliai kario
Druskos pagal skonį
Aliejaus

Į vieną puodą įpilam nedidelį kiekį vandens, sudedam vištieną, pjaustytą svogūną, maggi kubelį ir kario miltelius. Verdam.
Tuo tarpu su blenderiu susimalam moliūgų sėklas (labai smulkiai) ir užpilame 2 puodeliais vandens, atidedam tegul mirksta.
Pomidorus susmulkinam blenderiu kartu su habanero (ir rankos „nesusitepa“ ) Imam puodą storu dugnu, pilam aliejų, kad apsemtų visą dugną ir dar šiek tiek, įkaitinam ir supilame pomidorus savo sultyse. Garinam ant mažos ugnies, neuždengus puodo. Dedam pjaustytą svogūną. Po to įtrupinam maggi kubelį, šiek tiek druskos. Dar pakaitinam apie 5 min. Įdedam pomidorų pastą, išmaišom, pakaitinam.
Kol garinasi pomidorai, išvirusią vištieną nupjaustom nuo kaulų, pasmulkinam gabalėliais, o į puodą kur virė vištiena sudedam ir apverdam gabalėliais pjaustytą žuvį, grąžiname vištieną.
Tada vištieną su žuvimi supilame į pomidorų puodą. Supilame moliūgų sėklas su vandeniu, išmaišom ir kaitinam ant mažiausios ugnies, pamaišant apie 15-20 min. Pabaigoje dedame špinatus.
Tiekti su virtais fusilli makaronais arba jei originaliai tai - su „fufu“ fluor
Skanaus!