Marinavimas su Bhut Jolokia

Internete pilna aitriųjų paprikų (čili pipirų) marinavimo receptų, kuriuose dažniausiai figūruoja jalapeno arba cayenne "pipiriukai". Tačiau praktiškai labai sunku surasti kažkokį receptuką, kurio sudėtyje būtų mažiau populiarūs čiliukai pvz. Bhut Jolokia.Tad šiuo labai paprastu receptu pabandysime užlopyti šią informacijos skylę.

Mums reikės :

  1. Bhut jolokia pipirų ir pomidorų po tiek vienetų, po kiek planuojate užsimarinuoti indelių. Indelius patogu naudoti nedidelius užsukamus - 300-400 ml talpos. Pomidorus galite imti pirmus pasitaikiusius, nepriklausomai ar jie skanūs ar ne, kadangi visą skonį jie įgauna nuo marinato ir Bhut Jolokios.
  2. Saldžiųjų paprikų - žalių, geltonų ir raudonų.
  3. Marinato - pagal jūsų turimą paprikų kiekį. Propocijos būtų tokios :
  • 1 litras vandens, 300 ml  natūralaus fermentuoto acto (9%), 6 valgomi šaukštai su kaupu cukraus, 1 valgomas šaukštas druskos, 6 dideli lauro lapai, 6 žirneliai kvapniųjų pipirų.

 Paruošimas :

Išimame iš paprikų sėklas ( kaip elgtis su aitriosiosiomis paprikomis jūs turbūt žinote ), pašaliname membranas, supjaustome saldžiasias paprikas ilgais stiebeliais. Bhut jolokia ir pomidorus paliekame nesmulkintus . Sudedame po vieną pomidorą į kiekvieną indelį , ant viršaus sudedame saldžiają papriką . Beje, trijų spalvų paprikos paimtos tik dėl skirtingų spalvų o ne dėl kažkokių skoninių savybių. Jeigu estetinis vaizdas jums neturi reikšmės, tai galite imti vienos spalvos parikas. Taigi, dedame visų spalvų po truputį, kad indelyje būtų gražus vaizdelis. Paprikų reiktų stengtis pridėti kuo daugiau, kad tilptų kuo mažiau marinato. Į kiekvieną indelį ant viršaus uždedame po vieną nepjaustytą Bhut Jolokia. Viską užpilame marinatu,kurio paruošimas niekuom nesiskiria nuo eilinio marinato paruošimo t.y. sudedame į vandenį cukrų, druską, kvapniuoius pipirus, lauro lapelius, actą ir pašildome iki užvirimo (virti nebūtina). Pripylus indelius iki viršaus, užsukame dangtelius, apverčiame indelius ir pastatome juo apverstus kur nors šiltai, kad lėtai atvėstų.
Jeigu ruošiatės šias marinuotas paprikas laikyti ilgiau ( virš 2 mėn), tai patartina indelius sterilizuoti. Jeigu viską suvartosite greičiau, tai visa marinavimo procedūra kaip ir baigta.
Tokiu būtų marinuotas paprikas vartoti patartina ne anksčiau kaip po 2-3 savaičių, kad spėtų pereiti aštrumas iš Bhut Jolokios į saldžiają papriką, kurių skonis po tokio išlaikymo gaunasi gana originalus. Jos išlaiko savo natūralų skonį ir plius papildomai įgauna aštrumo. Tačiau skaniausias šioje kompanijoje ko gero gaunasi  pomidoras - saldžiai aštrus su nedidele rūgštele ir paprikos skoniu. Savotiškas delikatesas.
Tad - skanaus.

 

Skaityta 3367 kartų Paskutinį kartą koreguota Ketvirtadienis, 24 rugsėjo 2015 00:26