Kepta višta su aštria traškia plutele

Kepta višta su aštria traškia plutele

Mums reikės :


vištos (kuo didesnės)
1 didelio (>10 cm) rūgštaus obuolio
1/2 didelės ( 7-8 cm) citrinos
1 didelio apelsino
prieskonių vištos įtrinimui ,aš naudoju tik Santa marios citrinpipirius
1/2 galvutės česnako
aliejaus kepimui
1 valgomą šaukštą medaus
2 arbatinius šaukštelius garstyčių grūdelių (naudoju paruoštas iš indelių)
RED SAVINA ,BHUT JOLOKIA ar kažkokių panasių trintų paprikų miltelių - kiekis pagal savo išvermę ,bet 1/2 arbatinio šaukštelio turėtų pakakti ......

Pasiruošimas:
įtriname vištą prieskoniais ir paliekame bent valandai pastovėti
supjaustome obuolį į 8 dalis , apelsiną perpjauname per pusę , išardome česnaką skiltelėmis,tačiau skilteles paliekame neluptas , pasidarome plutelės masę - sumaišome paprikų miltelius su medumi ir garstyčiomis ,jei medus kietas ,tai pašildome truputį,kad suskystėtų ir būtų tepamos konsistencijos.

Kepimas :
imame kepimo skardą dar geriau būtų stiklinė kepimo forma aukštais borteliais,įpilame truputį aliejaus,kad vos vos padengtų dugną , dedame į krūvelę supjaustytus obuolius,apelsinus,pusę citrinos ir česnakų skilteles. Ant tos krūvelės uždedame vištą taip,kad visi ingridientai būtų po vištą pilnai paslėpti .Šio triuko esmė yra ta,kad visi šie vaisiai kepdami troškins vištą iš vidaus ir višta gausis burnoje tirpstančio lengvo pavidalo. Taigi,kišame vištą į orkaitę,dedame kepimo skardą į patį žemiausią lygį ,kad būtų daugiau kepimo iš apačios ir kepame ~200C. Kepimo laikas priklauso nuo vištos dydžio .Man gaunasi ,kad ~1.8kg višta pilnai iškepa per 70 min. Likus 10 minučių iki kepimo pabaigos ištraukiame vištą ir su dideliu teptuku negailėdami masės , ją greitai ištepame paruoštu mišiniu iš medaus . Tada vėl paliekame kepti ir plutelei susidaryti likusias 10 min.
Pasibaigus kepimo laikui ,nuimame vištą nuo vaisių, išrenkame citrinos ir apelsino žieveles,česnakų lukštus ir visą likusią masę blenderiuojame - taip turime dieviško skonio padažą.

Skaityta 4698 kartų Paskutinį kartą koreguota Ketvirtadienis, 24 rugsėjo 2015 00:25